ФОТО: Тејлор Свифт со гламурозна фотосесија за „Vanity Fair“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Тејлор Свифт со гламурозна фотосесија за „Vanity Fair“

ФОТО: Тејлор Свифт со гламурозна фотосесија за „Vanity Fair“

Тејлор Свифт со гламурозна фотосесија застана во центарот на септемвриското издание на „Vanity Fair“.

Популарната пејачка позираше пред реномираниот фотограф Марио Тестино. „Најчесто ме облекуваат како 12-годишно момче. Убаво е да си гламурозна“ – рекла Свифт, коментирајќи го стајлингот.

Тејлор Свифт Тејлор Свифт Тејлор Свифт Тејлор Свифт

Во интервјуто за списанието, 25-годишната ѕвезда зборувала за тоа дека сака да го искористи својот селебрити статус за да усреќува луѓе. „Земете ја за пример Опра, таа усреќи многу луѓе во текот на годините. Таа направи многу пари, но исто така и даде многу... Истото е и со Анџелина Џоли. Таа е многу продуктивна и ја искористи својата позиција за да им ги подобрува животите на луѓето“ – изјавила Тејлор и дополнила дека би сакала да чекори по нивните стапки.

Тејлор Свифт Тејлор Свифт Тејлор Свифт Тејлор Свифт

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6743 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.