ФОТО: Ријана и Кристен Стјуарт на модното шоу на Шанел во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Ријана и Кристен Стјуарт на модното шоу на Шанел во Париз

ФОТО: Ријана и Кристен Стјуарт на модното шоу на Шанел во Париз

Ријана и Кристен Стјуарт се само две од многуте познати лица кои присуствуваа на ревијата на Шанел на која беше прикажана колекцијата висока мода за сезоната есен/зима 2013.

25-годишната пејачка се појави во светол долг џемпер-фустан кој беше стратешки закопчан за да покрие минимална површина од нејзиното тело. Ријана својот изглед го имаше комплетирано со елегантни бисери и чантичка од францускиот бренд. Ријана Ријана Ријана Лагерфелд и РијанаКарл Лагерфелд и Ријана Ријана

Кристен носеше кратки црни панталончиња со бело сако и ракавици во стилот на дизајнерот Карл Лагерфелд.

Кристен Стјуарт Кристен Стјуарт

Модната визија на Лагерфелд ги привлече и Наталија Водјанова и Ванеса Паради.

Наталија Водјанова Ванеса Паради

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8073 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.