ФОТО: Рита Ора во смагардно зелена креација од Версаче на Echo Awards 2018
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Рита Ора во смагардно зелена креација од Версаче на Echo Awards 2018

ФОТО: Рита Ора во смагардно зелена креација од Версаче на Echo Awards 2018

Рита Ора беше меѓу изведувачите на синоќешното доделување на Echo Awards 2018 во Берлин, Германија.

27-годишната пејачка, којашто е родена во Косово, шармираше во елегантна зелена креација од Версаче и сандали од Џузепе Ѕаноти.

Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора

На сцената, Ора настапи со Лиам Пејн и ja изведоа „For You“, песната која заедно ја снимија за „Fifty Shades Freed“.

Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора Рита Ора

Спотот за „For You“

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8792 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.