ФОТО: Привлечната Адријана Лима на добротворен настан во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Привлечната Адријана Лима на добротворен настан во Њујорк

ФОТО: Привлечната Адријана Лима на добротворен настан во Њујорк

Адријана Лима беше гостинка на добротворен настан во Њујорк.

Како и секогаш, 35-годишниот ангел на Victoria’s Secret привлече големо внимание. Убавата Бразилка носеше модели од колекцијата пролет/лето 2017 на италијанската дизајнерка Алберта Ферети.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Настанот беше организиран од дизајнерот Кенет Кол со цел да се соберат средства за фондацијата „St. Luke“, која им помага на сиромашни лица на Хаити.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Претходно, стилистката на Лима сподели фотографија од својата клиентка на Instagram.

Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.