ФОТО: Модата на Critics’ Choice Awards 2019
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Модата на Critics’ Choice Awards 2019

ФОТО: Модата на Critics’ Choice Awards 2019

„Roma“ беше прогласен за Најдобар филм на синоќешната манифестација Critics’ Choice Awards. Оваа драма на Алфонсо Куарон победи и во категоријата Најдобар филм од неанглиско говорно подрачје, а нему му ги донесе наградите Најдобар режисер и Најдобар кинематографер.

На церемонијата, која се одржа во Санта Моника, Лејди Гага (A Star Is Born) и Глен Клоус (The Wife) беа прогласени за Најдобри актерки, а Кристијан Бејл (Vice) замина дома со наградата Најдобар актер.

Пред почетокот на свеченоста, ѕвездите парадираа во елегантни изданија. Погледнете како изгледаа дамите и оценете го нивниот стил:

Шарлиз Терон во GivenchyШарлиз Терон во Givenchy

Криси Тиген во Maison YeyaКриси Тиген во Maison Yeya

Џулија Робертс во Louis VuittonЏулија Робертс во Louis Vuitton

Никол Кидман во ArmaniНикол Кидман во Armani

Лејди Гага во Calvin KleinЛејди Гага во Calvin Klein

Нина Добрев во ValentinoНина Добрев во Valentino

Менди Мур во Michael KorsМенди Мур во Michael Kors

Емили Блант во PradaЕмили Блант во Prada

Еми Росум во Ralph LaurenЕми Росум во Ralph Lauren

Ејми Адамс во Zac PosenЕјми Адамс во Zac Posen

Елизабет Олсен во Alexandre VauthierЕлизабет Олсен во Alexandre Vauthier

Кристен Бел во CushnieКристен Бел во Cushnie

Клер Фој во Celine Клер Фој во Celine

Рејчер Броснахан во Carolina HerreraРејчер Броснахан во Carolina Herrera

Дебра Месинг во Lucia RodriguezДебра Месинг во Lucia Rodriguez

Кики Лејн во VersaceКики Лејн во Versace

Оливија Ман во Andrew GnОливија Ман во Andrew Gn

Кејли КуокоКејли Куоко

Попи Делевин во Oscar de la RentaПопи Делевин во Oscar de la Renta

Хејли Лу Ричардсон во VersaceХејли Лу Ричардсон во Versace

Констанс Ву во RodarteКонстанс Ву во Rodarte

Алисон Џени во Alberta FerrettiАлисон Џени во Alberta Ferretti

Меги Џиленхол во PradaМеги Џиленхол во Prada

Глен Клоус во Gabriela HearstГлен Клоус во Gabriela Hearst

Џамила Џамил во Oscar de la RentaЏамила Џамил во Oscar de la Renta

Лора Дерн во Saint LaurentЛора Дерн во Saint Laurent

Анџела Басет во Jenny PackhamАнџела Басет во Jenny Packham

Џулија Гарнер во Brock CollectionЏулија Гарнер во Brock Collection

Луси Бојтон во GucciЛуси Бојтон во Gucci

Патриша Кларксон во Georges ChakraПатриша Кларксон во Georges Chakra

Гема Чен во Jason WuГема Чен во Jason Wu

Реџина Кинг во Michael KorsРеџина Кинг во Michael Kors

Криси Мец во Kate SpadeКриси Мец во Kate Spade

Иса Реј во AliétteИса Реј во Aliétte

Сандра О во Prabal GurungСандра О во Prabal Gurung

Аквафина во Elisabetta FranchiАквафина во Elisabetta Franchi

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 8508 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.