ФОТО: Мишел Обама во блескава креација од Версаче покрај Барак на официјална вечера во Белата куќа
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Мишел Обама во блескава креација од Версаче покрај Барак на официјална вечера во Белата куќа

ФОТО: Мишел Обама во блескава креација од Версаче покрај Барак на официјална вечера во Белата куќа

Барак и Мишел Обама ја организираа својата последна официјална вечера во Белата куќа. 52-годишната прва дама на САД блескаше покрај својот сопруг во розово-златна креација од Версаче.

Впечатливата тесна креација е дизајнирана лично од Донатела Версаче. „Чест ми е што имам шанса да ја облекувам првата дама на САД, Мишел Обама. Ти благодарам Мишел, за сè што направи за Америка и за останатиот дел од светот, за жените во САД и во целиот свет“ – изјавила италијанската дизајнерка.

Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама

Вечерата беше организирана во чест на италијанскиот премиер Матео Ренци, кој на свеченоста беше придружуван од својата сопруга Агнез Ландини.

Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама Мишел и Барак Обама

Претседателскиот мандат на Обама завршува во јануари следната година.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3633 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.