ФОТО: Дуа Липа со момчето пристигна во Косово, беше фотографирана со семејството
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Дуа Липа со момчето пристигна во Косово, беше фотографирана со семејството

ФОТО: Дуа Липа со момчето пристигна во Косово, беше фотографирана со семејството

Дуа Липа го започна својот престој во Косово. 22-годишната музичка ѕвезда со приватен авион пристигна во Приштина заедно со своето момче Ајзак Кару. Нејзиниот стајлинг вклучуваше впечатливи чизми од Александар Воте.

Дуа Липа Дуа Липа

На аеродромот таа беше фотографирана со нејзините родители и нејзината сестра Рина.

АлесандраДуа Липа со татко си, мајка си и сестра си Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа Дуа Липа

Популарната пејачка сподели и фотографии од оброкот во авионот со Ајзак.

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Дуа Липа

A post shared by ISAAC CAREW (@isaaccarew) on

Липа ќе настапи во рамките на „Sunny Hill Festival“ во Приштина.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4469 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.