ФОТО: Викторија Бекам прими кралски орден од принцот Вилијам
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Викторија Бекам прими кралски орден од принцот Вилијам

ФОТО: Викторија Бекам прими кралски орден од принцот Вилијам

Викторија Бекам доби кралски орден и стана Член на Редот на Британската Империја (OBE), за нејзиниот придонес во модната индустрија и хуманитарната работа.

Славната дизајнерка беше одликувана од принцот Вилијам на церемонија во Бакингемската палата.

Викторија Бекам Викторија Бекам Викторија Бекам Викторија Бекам Викторија Бекам Викторија Бекам Викторија Бекам

„Ми беше апсолутно задоволство што денес бев во Бакингемската палата. Горда сум што сум Британка... Ако имаш големи соништа и работиш напорно, можеш да постигнеш големи нешта“ – изјавила Викторија по церемонијата, на која беше облечена во сопствени креации.

Нејзиниот сопруг, Дејвид Бекам, го доби истиот орден во 2003 година, за неговите достигнувања во светот на спортот.

Викторија Бекам

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.