ФОТО/ВИДЕО: Бијонсе одушеви на Coachella, настапи со Destiny's Child и Џеј Зи
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО/ВИДЕО: Бијонсе одушеви на Coachella, настапи со Destiny's Child и Џеј Зи

ФОТО/ВИДЕО: Бијонсе одушеви на Coachella, настапи со Destiny's Child и Џеј Зи

Една година откако се повлече од Coachella поради бременоста со близначињата Руми и Сер, Бијонсе настапи на популарниот фестивал и ја одушеви публиката.

Музичката дива носеше четири костими креирани од Оливие Рустан од Balmain, се обедини со Кели Роланд и Мишел Вилијамс и настапи со сопругот Џеј Зи и сестра си Соланж.

Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе

Цели 2 децении по формирањето на женскиот бенд Destiny's Child, трите музички ѕвезди ги изведоа хитовите „Lose My Breath“, „Say My Name“ и „Soldier“.

Бијонсе со Џеј Зи настапи со „Déjà Vu“ додека со Соланж со „Get Me Bodied“.

Видео од енергичниот настап на Бијонсе:

Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.