ФОТО: Бремената принцеза Софија и принцот Карл Филип со синчето за неговиот прв роденден
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Бремената принцеза Софија и принцот Карл Филип со синчето за неговиот прв роденден

ФОТО: Бремената принцеза Софија и принцот Карл Филип со синчето за неговиот прв роденден

Малиот принц Александар Ерик Хубертус Бертил од Шведска го прослави својот прв роденден. По тој повод, кралското семејство објави три нови фотографии од слаткото момче.

На едната фотографија, Александар позира со своите родители – принцот Карл Филип и принцезата Софија. 32-годишната принцеза моментално е бремена со второто дете.

Кралско семејство Принцот Александар Принцот Александар

Откако беше објавена веста дека избраничката на згодниот шведски принц е во блажена состојба, кралскиот пар присуствуваше на официјална вечера во палатата. Софија изгледаше гламурозно во црвен фустан покрај својот сакан.

Шведско кралско семејство

Софија и Филип стапија во брак во јуни 2015 година.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.