ФОТО: Брадестата Кончита на ревијата на Жан Пол Готје во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Брадестата Кончита на ревијата на Жан Пол Готје во Париз

ФОТО: Брадестата Кончита на ревијата на Жан Пол Готје во Париз

Кончита Вурст ги живее своите „пет минути“. По победата на Евровизија, музичката ѕвезда стигна и до високата мода. Вурст ја затвори ревијата на Жан Пол Готје во Париз.

Кончита Кончита Кончита

Влегувајќи во улога на мрачна „невеста“, 25-годишната австриска ѕвезда, чие вистинско име е Томас Том Нојвирт, дефилираше во црна креација со златни и црвени акценти.

Кончита

62-годишниот Готје дури и клекна на пистата како знак на благодарност.

Кончита Кончита

„Маж со брада... мажественост, но со огромна женственост. Тоа е неверојатен микс. Знак на храброст и убавина е што го живее својот живот како што сака“ – изјавил славниот дизајнер.

Кончита Кончита Кончита Кончита

Готје обожава на своите ревии да кани лица кои „танцуваат“ помеѓу половите. Пред три години Андреј Пејиќ беше „невестата“ на Готје.

Андреј ПејиќАндреј Пејиќ на ревијата на Готје во 2011 година

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.