ФОТО: Бела Хадид во фустан со екстра висок шлиц на Канскиот филмски фестивал
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ФОТО: Бела Хадид во фустан со екстра висок шлиц на Канскиот филмски фестивал

ФОТО: Бела Хадид во фустан со екстра висок шлиц на Канскиот филмски фестивал

Денес започна Канскиот филмски фестивал. Бројни ѕвезди одлетаа на француската ривиера за да присуствуваат на 70. издание на фестивалот.

Бела Хадид беше една од гостинките која привлече големо внимание со својот изглед. 20-годишниот модел зачекори на црвениот тепих во фустан со екстра висок шлиц кој откри повеќе отколку што требаше.

Сатенската креација доаѓа од високата мода на Александар Воте.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

На свеченоста, Бела беше придружувана од својот татко.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Незгодата со превисокиот шлиц на фустанот на Бела, потсетува на нејзиното појавување на фестивалот во Кан минатата година.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8072 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.