Тинејџерка стана хит и поттикна илјадници коментари со креацијата за матурата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Тинејџерка стана хит и поттикна илјадници коментари со креацијата за матурата

Тинејџерка стана хит и поттикна илјадници коментари со креацијата за матурата

Фејт Тигпен се појави на матурска прослава во супер блескава креација и наиде на купишта реакции на интернет.

16-годишната девојка носеше комбинезон со додаток кој чини речиси 2.000 долари, а бил инспириран од стилот на семејството Кардашијан.

Фејт Тигпен Фејт Тигпен Фејт Тигпен Фејт Тигпен

Темата на матурската забава била „Големиот Гетсби“, па Фејт пронашла инспирација од фотографиите од роденденот на Крис Џенер.

A post shared by @kardashians_be_slayin on

Повеќето коментари се негативни. Многумина потенцираат дека овој аутфит е премногу провокативен за матурска прослава, дека таа е премлада за ваков стил и дека самата креација е вистински кич.

Не се малку и оние кои укажуваат на тоа дека родителите не требало да дозволат ваков изглед.

Фејт Тигпен

Од друга страна, има и коментари дека младата матурантка изгледала фантастично.

Фејт Тигпен

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8072 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.