Спектакуларна: Индиската ѕвезда во хипнотизирачки фустан инспириран од пеперутка во Кан
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Спектакуларна: Индиската ѕвезда во хипнотизирачки фустан инспириран од пеперутка во Кан

Спектакуларна: Индиската ѕвезда во хипнотизирачки фустан инспириран од пеперутка во Кан

Аишварија Раи не ги разочара своите фанови со модниот избор на Канскиот филмски фестивал. Индиската ѕвезда беше магнетски привлечна во комплексен фустан кој бил изработуван цели 3.000 часа.

Креацијата е дело на Мајкл Синко и е прекриена со сваровски кристали, а е инспирирана од метаморфоза на пеперутка.

Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи

44-годишната актерка, која ја има и титулата „Мис на светот 1994“, дефилираше на црвениот тепих на премиерата на „Girls Of The Sun (Les Filles Du Soleil)“ во рамките на Канскиот фестивал.

Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи Аишварија Раи

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.