Солзи и емоции: Антониа Гиговска со феноменална изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Солзи и емоции: Антониа Гиговска со феноменална изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески

Солзи и емоции: Антониа Гиговска со феноменална изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески

Антониа Гиговска одушеви со уште една маестрална изведба во „Ѕвездичките на Пинк“.

18-годишната пејачка ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески и предизвика бура од емоции кај сите присутни.

„Сакам оваа песна да му ја посветам на нашиот Тоше Проески, којшто сум сигурна дека нè гледа од горе и се радува на сè ова што јас го правам. Тој е мој идол“ – изјави Антониа по настапот.

Гоца Тржан со солзи во очите ја слушаше изведбата, па изјави: „Тоше во јануари оваа година ќе наполнеше 38 години. Ќе беше во најдобрите годии и ќе пееше како змеј! Но, бидејќи го немаме него, те имаме тебе, па оваа песна ја отпеа фамозно.“

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8595 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.