Солзи и емоции: Антониа Гиговска со феноменална изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Солзи и емоции: Антониа Гиговска со феноменална изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески

Солзи и емоции: Антониа Гиговска со феноменална изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески

Антониа Гиговска одушеви со уште една маестрална изведба во „Ѕвездичките на Пинк“.

18-годишната пејачка ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески и предизвика бура од емоции кај сите присутни.

„Сакам оваа песна да му ја посветам на нашиот Тоше Проески, којшто сум сигурна дека нè гледа од горе и се радува на сè ова што јас го правам. Тој е мој идол“ – изјави Антониа по настапот.

Гоца Тржан со солзи во очите ја слушаше изведбата, па изјави: „Тоше во јануари оваа година ќе наполнеше 38 години. Ќе беше во најдобрите годии и ќе пееше како змеј! Но, бидејќи го немаме него, те имаме тебе, па оваа песна ја отпеа фамозно.“

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?