Слатко дуо мајка-син: Алиша Кис заедно со малиот син ја изведоа „Raise a Man“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Слатко дуо мајка-син: Алиша Кис заедно со малиот син ја изведоа „Raise a Man“

Слатко дуо мајка-син: Алиша Кис заедно со малиот син ја изведоа „Raise a Man“

На синоќешното доделување на музичките награди на iHeartRadio, Алиша Кис беше придружувана од своето семејство.

Откако ја прими наградата за Иноватор на годината, славната музичарка го повика на сцената својот син за заедно да ја изведат песната „Raise a Man“

38-годишната пејачка и 8-годишниот Иџипт ги импресионираа присутните со својот настап. Додека малото момче свиреше на пијано, Алиша ја пееше новата песна со својот моќен глас.

Видео

Кис сподели видеа на Instagram и напиша: „‘Мама и Јас’ момент за кој сонував! WOW! Иџи воодушевена сум од тебе! Многу си ХРАБАР и УБАВ и ме правиш ГОРДА! Чувството кое го имав покрај тебе за време на оваа песна? ЕЖЕЊЕ НА ЦЕЛОТО ТЕЛО. Беше НЕВЕРОЈАТЕН СИНЕ! Твоето патување само што започна и јас сум благословена што ќе растам маж како тебе“.

Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис

Алиша одржа инспиративен говор во кој рече дека секој треба да биде она што е и да ја цени својата индивидуалност. Таа му се заблагодари на сопругот Свиз Битс и се пошегува дека нејзиното помало синче Џенесис се обидува да ја импресионира Тејлор Свифт.

Видео

Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис Алиша Кис

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.