Славни пријателки: Џенифер Анистон и Кортни Кокс на премиера
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Славни пријателки: Џенифер Анистон и Кортни Кокс на премиера

Славни пријателки: Џенифер Анистон и Кортни Кокс на премиера

Џенифер Анистон и Кортни Кокс десет години глумеа пријателки на телевизиските екрани во „Friends“, но до ден-денес се многу добри пријателки и во реалниот живот.

Кокс не ја пропушти премиерата на „Dumplin“, кој е најновиот филм на Анистон. Двете актерки позираа заедно, потсетувајќи милиони нивни фанови на популарната серија која им донесе светска слава.

Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс

На црвениот тепих 49-годишната Анистон носеше блескав фустан од Стела Мекартни додека позираше со нејзините соработнички Доли Партон и Даниел Мекдоналд.

Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс Џенифер Анистон и Кортни Кокс

Трејлер за „Dumplin“

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 54%
  • 4%
  • 15%
  • 1%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 587 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.