Серена Вилијамс заводливо ја истакна атлетската фигура во костими за капење
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Серена Вилијамс заводливо ја истакна атлетската фигура во костими за капење

Серена Вилијамс заводливо ја истакна атлетската фигура во костими за капење

Серена Вилијамс самоуверено ја покажа својата фигура во најновото издание на „Sports Illustrated Swimsuit“.

35-годишната тенисерка позираше на егзотична плажа во модерни костими за капење. На неколку од фотографиите, успешната спортистка носи танга-бикини, за што низ насмевка искоментира: „Всушност никогаш немам носено танга-бикини... Тангата е совршена, навистина се чувствував комфорно. Официјално сум танга девојка сега.“

Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс

Иако честопати е критикувана заради крупната, мускулеста градба, Серена се издигнува над таквите коментари, потенцирајќи дека се гордее со себе. „Сакам луѓето да го прифатат фактот дека е ОК да се чувствуваш удобно во своето тело... ОК е да изгледаш силна и да бидеш секси и да бидеш жена. И да бидеш некршлива. И да бидеш сите тие нешта. Сакам да имам такво влијание на луѓето кои имаат тип на тело како моето“ – порачува таа.

Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.