Серена Вилијамс во краток фустан од Версаче за првпат на црвениот тепих по породувањето
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Серена Вилијамс во краток фустан од Версаче за првпат на црвениот тепих по породувањето

Серена Вилијамс во краток фустан од Версаче за првпат на црвениот тепих по породувањето

Серена Вилијамс пред два месеци стана мајка и во изминатиов период стоеше подалеку од медиумските рефлектори.

Успешната тенисерка синоќа присуствуваше на манифестацијата „Жена на годината“ на Glamour. На црвениот тепих таа позираше во црно кратко фустанче со златни декорации од Версаче.

Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс

36-годишната спортска ѕвезда ја претстави Џиџи Хадид, која ја доби наградата „Жена на годината“. „Џиџи, ти си една од малкуте личности на планетава за кои би го оставила моето бебе за една ноќ“ - рече таа.

Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс Серена Вилијамс

Серена Вилијамс и нејзиниот свршеник Алексис Оханијан ја добија ќеркичката Алексис Олимпија Оханијан Џуниор во септември.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9698 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.