Ријана отворено призна дека е заљубена во Хасан и дека повеќе од сè сака да стане мајка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ријана отворено призна дека е заљубена во Хасан и дека повеќе од сè сака да стане мајка

Ријана отворено призна дека е заљубена во Хасан и дека повеќе од сè сака да стане мајка

Врската на Ријана и Хасан Џамел станува сè посериозна. Во најново интервју за списанието „Interview“, 31-годишната пејачка зборуваше за својата нова љубов, можноста за брак и станувањето мајка.

Интервјуто го води актерката Сара Полсон, со која Ријана глумеше во филмот „Ocean’s 8“.

Ријана

Ова се одговорите на дел од прашањата за нејзиниот љубовен живот:

Дали си заљубена?

„Се разбира дека сум“.

Дали планираш да се омажиш?

„Само Бог го знае тоа. Ние планираме, а Бог ни се смее, нели е така?“

Дали сакаш да станеш мајка?

„Повеќе од сè во животот.“

Ријана Ријана

Ријана изјави дека има денови кога се дистанцира од професионалниот и се посветува на приватниот живот.

„Никогаш не бев ваква. Во последните години почнав да сфаќам дека морам да издвојувам време за себе, бидејќи менталното здравје зависи од тоа. Ако не си среќна, нема да бидеш среќна ни кога ги правиш нештата кои ги сакаш. Кариерата ми е цел во животот и никогаш не треба да ми биде ништо друго, туку среќно место. Сега им придавам големо значење на малите нешта, како одење на прошетка и пазарење во маркет. Влегов во нова врска и тоа ми значи. Си реков ‘Морам да издвојам време за ова’. Исто како што го негувам мојот бизнис, морам да го негувам и ова исто така“ – рекла Ријана.

Ријана

За фотосесијата, Ријана носи креации од модни куќи како Dior, Balenciaga, Saint Laurent и Maison Margiela.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Ријана и Хасан првпат беа фотографирани заедно во базен во Шпанија во јуни 2017 година. Тој е милијардер кој потекнува од Саудиска Арабија и е наследник на „Abdul Latif Jameel“, која е една од најголемите компании во светот.

Ријана и Хасан Ријана и Хасан Ријана и Хасан

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?