Рики Мартин тајно се венчал со Џуан Јосеф
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Рики Мартин тајно се венчал со Џуан Јосеф

Рики Мартин тајно се венчал со Џуан Јосеф

Рики Мартин и Џуан Јосеф стапија во брак. Славниот пејач сподели дека се венчале во тајност, но дека наскоро планираат голема забава за да прослават за големиот чекор.

Рики Мартин и Џуан Јосеф

„Сопруг сум, но ќе направиме голема забава по неколку месеци. Си разменивме заклетви, се заколнавме и сè, ги потпишавме сите документи кои требаше да бидат потпишани, предбрачен договор и сè... Чувството е неверојатно! Не можам да го претставам како мој вереник. Не можам. Тој ми е сопруг. Тој е мојот маж“ – рекол Мартин.

Парот неодамна ја покажа куќата во која живее со 9-годишните близнаци Матео и Валентино, кои Рики ги доби благодарение на сурогат-мајка.

Рики Мартин и Џуан Јосеф Рики Мартин и Џуан Јосеф

46-годишниот пејач му предложи брак на 33-годишниот уметник во 2016 година.

Рики Мартин и Џуан Јосеф

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.