Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари

Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари

Љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде раскажана на малите екрани во филмот „Harry & Meghan: The Royal Love Story“.

Деновиве беа објавени првите официјални фотографии од филмскиот проект кој за првпат ќе биде прикажан напролет, по свадбата на Хари и Меган.

Филмот ќе ја следи врската на британскиот принц со поранешната актерка, од моментот кога се запознале преку заедничка пријателка, до нивната свршувачка.

Актерката Париса Фиц-Хенли ќе влезе во улогата на Меган, додека Хари ќе биде глумен од Мареј Фрејзер.

Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари

Војвотката Кетрин ќе биде портретирана од Лора Мичел, Бурџес Абернети ќе стане принцот Вилијам, Бони Сопер ќе ја глуми покојната принцеза Дијана, а Меги Саливан ќе се појави во филмот како кралицата Елизабета II.

Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари

Стивен Колтер беше избран да го глуми принцот Чарлс, додека неговата сопруга Камила ќе биде одглумена од Дебора Ремзи.

Филмот за Меган и Хари

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.