Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари

Првите фотографии од филмот за љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари

Љубовната приказна на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде раскажана на малите екрани во филмот „Harry & Meghan: The Royal Love Story“.

Деновиве беа објавени првите официјални фотографии од филмскиот проект кој за првпат ќе биде прикажан напролет, по свадбата на Хари и Меган.

Филмот ќе ја следи врската на британскиот принц со поранешната актерка, од моментот кога се запознале преку заедничка пријателка, до нивната свршувачка.

Актерката Париса Фиц-Хенли ќе влезе во улогата на Меган, додека Хари ќе биде глумен од Мареј Фрејзер.

Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари

Војвотката Кетрин ќе биде портретирана од Лора Мичел, Бурџес Абернети ќе стане принцот Вилијам, Бони Сопер ќе ја глуми покојната принцеза Дијана, а Меги Саливан ќе се појави во филмот како кралицата Елизабета II.

Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари Филмот за Меган и Хари

Стивен Колтер беше избран да го глуми принцот Чарлс, додека неговата сопруга Камила ќе биде одглумена од Дебора Ремзи.

Филмот за Меган и Хари

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2369 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.