Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина Ристовски во Скопје
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина Ристовски во Скопје

Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина Ристовски во Скопје

Борко и Нина Ристовски пред една година стапија во брак, но изминатиот викенд направија свадба во Скопје, за да прослават со најблиските.

Голманот на македонската ракометна репрезентација и неговата избраничка организираа прослава во хотелот Мериот, на која присуствуваше и нивното синче Душан.

Нина носеше венчаница од дизајнерката Мила Кадриу.

Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба

Нина сподели и видео од сечењето на свадбената торта:

Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба

Гостите ги забавуваа Ѓоко Танески, групата Фрајле и Наум Петрески.

Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба
Борко и Нина Ристовски свадба Борко и Нина Ристовски свадба

Претходната недела, најблиските на Николина ѝ организираа моминска забава.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.