Првите фотографии од романтичната свадба на фронтменот на Muse и моделот Ел Еванс
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од романтичната свадба на фронтменот на Muse и моделот Ел Еванс

Првите фотографии од романтичната свадба на фронтменот на Muse и моделот Ел Еванс

Метју Белами и Ел Еванс стапија во брак. Фронтменот на Muse и русокосата манекенка се заколнаа на вечна љубов на романтична церемонија во Малибу.

41-годишниот пејач и 29-годишниот модел споделија две фотографии на Instagram од овој специјален ден.

Венчаницата е дело на дизјанерката Мартина Лијана, а самата Ел помогнала во осмислувањето на дизајнот.

Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба

На свадбената прослава присуствуваа и колегите на Мет од рок групата Muse – Крис Волстенхолм и Доминик Ховард.

Мет Белами и Ел Еванс свадба
Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба

Мет и Ел се во врска од 2015 година.

Мет Белами и Ел Еванс свадба Мет Белами и Ел Еванс свадба
View this post on Instagram

A post oelle) on

View this post on Instagram

A post shoelle) on

Белами беше верен и со Кејт Хадсон со која има еден син. Тие се разделија во декември 2014 година.

Мет Белами и Кејт Хадсон

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?