Првите свадбени фотографии на Миранда Кер и основачот на Snapchat, Еван Спигел
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите свадбени фотографии на Миранда Кер и основачот на Snapchat, Еван Спигел

Првите свадбени фотографии на Миранда Кер и основачот на Snapchat, Еван Спигел

Пред помалку од два месеци, Миранда Кер и Еван Спигел се заколнаа на вечна љубов на интимна церемонија во дворот на својата куќа во Брентвуд, Лос Анџелес.

Модната библија „Вог“ ги има ексклузивните фотографии од венчавката на славниот пар.

Шармантната невеста блесна во венчаница од високата мода на Диор, дизајнирана од Марија Грација Кјури.

Миранда Кер и ЕВан Спигел Миранда Кер и ЕВан Спигел Миранда Кер и ЕВан Спигел

Во видеото, 34-годишната манекенка открива дека невестинскиот фустан бил инспириран од венчаницата на Грејс Кели.

„Морам да признаам дека Миранда не е тешка личност за соработка. Сакаше нешто како излезено од бајка и ми даде идеја да направам фустан кој ќе биде истовремено емоционален и едноставен“ – изјавила дизајнерката.

Миранда Кер и ЕВан Спигел Миранда Кер и ЕВан Спигел

ВИДЕО

Поранешниот ангел на Victoria’s Secret и основачот на Snapchat ја започнаа својата врска пред две години, а објавија дека се верија во јули минатата година.

Миранда Кер и Еван Спигел

Ова е втор брак за Кер, која претходно беше во брак со Орландо Блум. Миранда и Орландо заедно имаат едно дете – шестгодишниот син Флин.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6743 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.