Празнични семејни моменти: Велигденските фотографии на славните личности
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Празнични семејни моменти: Велигденските фотографии на славните личности

Празнични семејни моменти: Велигденските фотографии на славните личности

Семејни забави, потрага по велигденски јајца, прекрасни декорации... Социјалните мрежи вчера беа преплавени со фотографии по повод католички Велигден.

И голем дел од славните личности на Instagram објавија видеа и фотографии за да споделат со своите обожаватели како го прославија овој голем христијански празник.

Џесика Симпсон

Џесика Симпсон сподели неколку слатки семејни фотографии. На нив, за првпат се гледа ќеркичката Бирди, која се роди минатиот месец.

Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните

Ферги со синчето Аксел

Велигеднски фотографии на славните

Џесика Алба

Алба беше со трите деца и сопругот Кеш Ворен.

Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Славниот пар сподели фотографии со четирите деца по повод Велигден.

Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните

Алек и Хиларија Болдвин

Софија Вергара

Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните

Криси Тиген и Џон Леџенд

Криси и Џон објавија фотографии од синчето Мајлс и ќеркичката Луна.

Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните

Пријанка Чопра и Ник Џонас

Велигеднски фотографии на славните Велигеднски фотографии на славните

Мадона

Велигеднски фотографии на славните

Жизел Бундшен

Жизел уживаше со сопругот Том Брејди и нивните деца.

Велигеднски фотографии на славните

Мараја Кери

Мараја празникот го помина дома со своите близначиња.

Велигеднски фотографии на славните

Ева Лонгорија

Велигеднски фотографии на славните

Шакира

Луисана Лопилато

Велигеднски фотографии на славните

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?