Почина српскиот рапер Гру по пад во вода, ѕвездите се збогуваат со пораки на социјалните мрежи
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Почина српскиот рапер Гру по пад во вода, ѕвездите се збогуваат со пораки на социјалните мрежи

Почина српскиот рапер Гру по пад во вода, ѕвездите се збогуваат со пораки на социјалните мрежи

Почина Далибор Андонов. Српскиот рапер познат како Гру настрада откако паднал во вода за време на кајтбординг. Имаше 46 години.

Според српските медиуми, неговите пријатели го извлекле неговото тело од водата, по што била повикана Брза помош и лекарите констатирале смрт.

Далибор Андонов-Гру Далибор Андонов-Гру Далибор Андонов-Гру Далибор Андонов-Гру

Гру има две деца со сопругата Даница.

Далибор Андонов-Гру

Славни личности како Тијана Дапчевиќ, Емина Јаховиќ и Жељко Самарџиќ се збогуваа со популарниот рапер преку пораки на социјалните мрежи.

Далибор Андонов - Гру Далибор Андонов-Гру
View this post on Instagram

Pocivaj u miru...

A post shared by gordankicic (@gordankicic) on

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?