Пике се забавува со синчињата Саша и Милан на концертите на Шакира во Барселона
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Пике се забавува со синчињата Саша и Милан на концертите на Шакира во Барселона

Пике се забавува со синчињата Саша и Милан на концертите на Шакира во Барселона

Жерар Пике покажа дека е посветен татко додека се забавуваше со синчињата на концертите на Шакира во Барселона.

31-годишниот фудбалер ги поведе 5-годишнот Милан, 3-годишниот Саша и баба си Лина на двата концерти кои неговата сакана ги одржа во неговиот роден град. За време на концертот, Пике танцуваше додека ги држеше синчињата во рацете.

Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике

Видеа

A post shared by Teiva Hunter (@teivahunter) on

A post shared by SASHA ( SP3 ) (@sashapique3) on

A post shared by @shakiragerard3 on

A post shared by @shakiragerard3 on

A post shared by @shakiragerard3 on

A post shared by Feed Latino (@feedlatino) on

A post shared by SASHA ( SP3 ) (@sashapique3) on

Шакира направи кратка пауза за да ѝ се заблагодари на публиката и на неговата родина што ѝ ги подари тројцата најважни мажи во нејзиниот живот.

„Ви благодарам за оваа магична ноќ и ѝ се заблагодарувам на оваа земја што ми ги подари овие две дечиња и тебе“ – рече 41-годишната пејачка обраќајќи му се на Пике.

A post shared by Shakira (@shakira) on

Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике Жерар Пике

Шакира сподели и видео со бабата на Пике, Лина.

A post shared by Shakira (@shakira) on

Таа пред неколку часа сподели видео од прославата за крајот на европскиот дел од нејзината турнеја. Во него, Пике нежно ја прегрнува и ја бакнува славната музичарка.

A post shared by Shakira (@shakira) on

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8551 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.