Официјално: Македонија рангирана на ПРЕТПОСЛЕДНО место на Евровизија, зад нас е само Исланд
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Официјално: Македонија рангирана на ПРЕТПОСЛЕДНО место на Евровизија, зад нас е само Исланд

Официјално: Македонија рангирана на ПРЕТПОСЛЕДНО место на Евровизија, зад нас е само Исланд

Македонија остана на дното на листата на Евровизија. Денес беа објавени официјалните резултати од гласањето во двете полуфиналиња и стана јасно дека сме на претпоследно место заедно со Грузија. Полош резултат постигна само Исланд (15 поени).

Евровизија

Eye Cue освоија 24 поени во првото полуфинале, исто колку што добија и грузиските претставници во втората полуфинална вечер.

Евровизија

Според официјалните податоци, жирито на Албанија ни додели 8 поени, а жирито на Азербејџан 6 поени, од Бугарија сме добиле 5 поени благодарение на гласовите од публиката, жирито на Грција ни даде 3 поени, жирито на Израел 1 поен, а гласовите на Хрватите ни донесоа 1 поен.

Евровизија

Eye Cue настапија на евровизиската сцена во Лисабон со „Lost and Found“. Нета од Израел победи во големото финале.

Евровизија

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.