Нов пар: 20-годишната Камила Морони е новата девојка на Леонардо Дикаприо
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Нов пар: 20-годишната Камила Морони е новата девојка на Леонардо Дикаприо

Нов пар: 20-годишната Камила Морони е новата девојка на Леонардо Дикаприо

Леонардо Дикаприо НЕ изненадува со љубовниот избор – повторно е во врска со млада русокоса. 20-годишната манекенка Камила Морони е новата девојка на 43-годишниот холивудски заводник.

Камила Морон

Леонардо и Камила беа фотографирани заедно додека се упатуваа на роденденската забава на Елен Деџенерис.

Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон

Тие беа забележани од папараците и по Нова година додека слегуваа од приватен одмор по зимување на Аспен.

Камила Морон Камила Морон

Покрај успешните модни ангажмани за познати брендови, Камила се обидува да се пробие и во филмскиот свет. Првата филмска улога таа ја доби во 2013 година.

Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон Камила Морон

A post shared by Camila Morrone (@camimorrone) on

Нејзината мајка, 38-годишната Лусила Сола, е во врска со 77-годишниот актер Ал Пачино.

Камила Морон Камила Морон

Дикаприо претходно беше во врска со Нина Агдал, со која раскина во мај 2017 година.

Леонардо Дикаприо и Нина Агдал

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.