Нова Дизни бајка оживува на филмското платно: Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и Јасмин
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Нова Дизни бајка оживува на филмското платно: Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и Јасмин

Нова Дизни бајка оживува на филмското платно: Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и Јасмин

Дизни ќе ја оживее бајката „Аладин“ на големото филмско платно. Изминатиов викенд стана јасно кои актери ќе влезат во улогите на Аладин и принцезата Јасмин.

Актерите кои ќе глумат во „Аладин“

Британската актерка Наоми Скот ќе се претвори во шармантната принцеза, додека по напорна потрага беше одлучено Аладин да биде глумен од канадскиот актер со египетско потекло Мена Масуд.

Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“

Вил Смит ја доби улогата на духот од волшебната ламба. Филмот ќе биде режиран од Гај Ричи.

Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“ Актерите кои ќе глумат во „Аладин“

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3635 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.