Не старее: 47-годишната Гвен Стефани во три младешки модни комбинации
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Не старее: 47-годишната Гвен Стефани во три младешки модни комбинации

Не старее: 47-годишната Гвен Стефани во три младешки модни комбинации

За Гвен Стефани часовникот како да застанал. Популарната пејачка изгледа барем една деценија помладо и редовно добива комплименти за младешкиот изглед.

Во изминативе денови, 47-годишната пејачка ја промовираше новата сезона на шоуто „The Voice“, а за своите гостувања во медиумите избираше впечатливи стајлинзи кои воопшто не ја издаваа нејзината возраст.

Како заштитно лице на козметички бренд, Стефани присуствуваше и на настанот „Избери љубов“ во Њујорк. Пред присутните и фоторепортерите таа позираше во краток фустан од Давид Кома и високи чизми.

Гвен Стефани Гвен Стефани Гвен Стефани

Во шоуто на Џими Фелон, Гвен се појави во светкав мини фустан.

Гвен Стефани Гвен Стефани Гвен Стефани Гвен Стефани

За шоуто „Today“, таа носеше креација од руската модна куќа Yanina и црни чизми од брендот Casadei.

Гвен Стефани Гвен Стефани

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.