Не се плашат да го променат телото за филм: Драстични трансформации на холивудски ѕвезди
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Не се плашат да го променат телото за филм: Драстични трансформации на холивудски ѕвезди

Не се плашат да го променат телото за филм: Драстични трансформации на холивудски ѕвезди

Патот до врвот во Холивуд од актерите понекогаш не бара само добра глума, туку и подговеност за физички трансформации.

Посветени холивудските ѕвезди слабеат, се дебелеат, ја бричат главата и целосно го менуваат својот имиџ за најдобро да ја одглумат својата улога во филмовите.

Шарлиз Терон, Метју Меконахи, Кристијан Бејл, Крис Хемсфорт... погледнете кои славни актери и актерки не се плашат од транформации според листата која ја состави Bored Panda.

Кристијан Бејл во „The Machinist“

Холивудски трансформации Холивудски трансформации Холивудски трансформации

Шарлиз Терон во „Monster“

Во 2003 година таа ja зголеми својата тежина за 14 килограми за портретирањето на серискиот убиец Ајлин Вуорнос во филмот „Monster“ за што доби Оскар во категоријата Најдобра актерка.

Холивудски трансформации Шарлиз Терон

Шарлиз Терон во „Tully“

Терон за новиот филм повторно покачи 15 килограми.

Шарлиз Терон

Метју Меконахи во „Dallas Buyers Club“

Метју ослабе 17 килограми за улогата во „Dallas Buyers Club“ и изгледаше како да е „кожа и коски“, па заслужено го доби својот прв Оскар за Најдобар актер во 2014 година.

Холивудски трансформации Метју Меконахи

Метју Меконахи во „Gold“

За овој филм, Метју ја покачил својата телесна тежина за 18 килограми и тежел речиси 100 килограми.

Холивудски трансформации

Крис Хемсфорт во „Thor“

Холивудски трансформации

Крис Хемсфорт во „In the Heart of the Sea“

Хемсфорт ослабе 15 килограми за улогата во „In the Heart of the Sea“.

Холивудски трансформации

Мајкл Фасбендер во „Hunger“

Мајкл се збогува со околу 20 килограми за филмот „Hunger“.

Холивудски трансформации

Крис Прат во „Guardians of the Galaxy“

Холивудски трансформации

Натали Портман во „Black Swan“

Холивудски трансформации

50 Cent во „All Things Fall Apart“

Холивудски трансформации

Мет Дејмон во „Courage Under Fire“

Мет Дејмон симна 27 кг за само неколку месеци.

Холивудски трансформации

Кристијан Бејл во „American Hustle“

Холивудски трансформации

Ен Хетавеј во „Les Miserables“

Холивудски трансформации

Кит Харингтон во „Pompeii“

Холивудски трансформации

Рајан Гослинг во „The Lovely Bones“

За улогата во „The Lovely Bones“ Гослинг се здебели околу 30 кг.

Холивудски трансформации

Џона Хил во „Maniac“

Холивудски трансформации

Тејлор Лотнер во „Twilight“

Холивудски трансформации

Вил Смит во „Ali“

Смит додаде 15 килограми само во мускули за да го портретира легендарниот боксер Мухамед Али.

Холивудски трансформации

Роберт Де Ниро во „Raging Bull“

Холивудски трансформации

Џаред Лето во „Chapter 27“

Холивудски трансформации

Том Хенкс во „Castaway“

Холивудски трансформации

Деми Мур во „G.I. Jane“

Холивудски трансформации

Метју Фокс во „Alex Cross“

Холивудски трансформации

Том Харди во „Bronson“

Холивудски трансформации

Рајан Рејнолдс во „Blade: Trinity“

Холивудски трансформации

Џејк Џиленхол во „Southpaw“

Холивудски трансформации

Џеј Кеј Симонс во „Justice League“

Холивудски трансформации

Едварт Нортон во „American History X“

Холивудски трансформации

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 54%
  • 4%
  • 15%
  • 1%
  • 22%
Се испраќа...

(Вкупно: 501 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.