На 54 години од рак почина мексиканската актерка Едит Гонзалез од серијата „Nunca te olvidaré“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » На 54 години од рак почина мексиканската актерка Едит Гонзалез од серијата „Nunca te olvidaré“

На 54 години од рак почина мексиканската актерка Едит Гонзалез од серијата „Nunca te olvidaré“

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалес. Ѕвездата, која македонската јавност ја запозна со серијата „Nunca te olvidaré“, имаше 54 години.

Едит со Фернандо Колунга во „Nunca te olvidaré“Едит со Фернандо Колунга во „Nunca te olvidaré“

Нејзиниот живот згасна како последица на рак. Имено, Едит пред три години сподели дека има рак на јајниците, а потоа беше подложена на операција за отстранување на матката и јајниците.

Во текот на здравствената битка, таа остана позитивна и оптимистички настроена кон фановите. Најголема поддршка добиваше од сопругот Лоренцо Лацо. „Таа е мојот ангел-чувар, таа е огромен благослов во мојот живот“ – има изјавено тој.

Едит со сопругот на црвениот тепих откако ја изгубо косата поради хемотерапијаЕдит со сопругот на црвениот тепих откако ја изгуби косата поради хемотерапија Едит Гонзалес Едит Гонзалес

Едит имаше една ќерка – 15-годишната Констанца.

Едит Гонзалес Едит Гонзалес Едит Гонзалес

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8594 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.