На 54 години од рак почина мексиканската актерка Едит Гонзалез од серијата „Nunca te olvidaré“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » На 54 години од рак почина мексиканската актерка Едит Гонзалез од серијата „Nunca te olvidaré“

На 54 години од рак почина мексиканската актерка Едит Гонзалез од серијата „Nunca te olvidaré“

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалес. Ѕвездата, која македонската јавност ја запозна со серијата „Nunca te olvidaré“, имаше 54 години.

Едит со Фернандо Колунга во „Nunca te olvidaré“Едит со Фернандо Колунга во „Nunca te olvidaré“

Нејзиниот живот згасна како последица на рак. Имено, Едит пред три години сподели дека има рак на јајниците, а потоа беше подложена на операција за отстранување на матката и јајниците.

Во текот на здравствената битка, таа остана позитивна и оптимистички настроена кон фановите. Најголема поддршка добиваше од сопругот Лоренцо Лацо. „Таа е мојот ангел-чувар, таа е огромен благослов во мојот живот“ – има изјавено тој.

Едит со сопругот на црвениот тепих откако ја изгубо косата поради хемотерапијаЕдит со сопругот на црвениот тепих откако ја изгуби косата поради хемотерапија Едит Гонзалес Едит Гонзалес

Едит имаше една ќерка – 15-годишната Констанца.

Едит Гонзалес Едит Гонзалес Едит Гонзалес

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9627 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?