Најдобро досега: Тамара Тодевска на 8-мото место на Евровизија!
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Најдобро досега: Тамара Тодевска на 8-мото место на Евровизија!

Најдобро досега: Тамара Тодевска на 8-мото место на Евровизија!

Холандија е победник на Евровизија, но нашата претставничка Тамара Тодевска застана на осмото место на листата.

Со 295 бодови, 33-годишната македонска пејачка ни обезбеди најдобар пласман досега на популарниот музички натпревар.

Евровизија Евровизија

Финалната листа:

Евровизија

Настапот на Тамара беше позитивно оценет не само од македонската, туку и од светската јавност.

Видео

На почетокот на церемонијата, секој од учесниците дефилираше на сцената:

Претходно, најдобриот резултат го постигна Елена Ристеска во 2006 година, кога нè претставуваше со песната „Нинанајна“ и стигна до 12. место.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?