Најдобро досега: Тамара Тодевска на 8-мото место на Евровизија!
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Најдобро досега: Тамара Тодевска на 8-мото место на Евровизија!

Најдобро досега: Тамара Тодевска на 8-мото место на Евровизија!

Холандија е победник на Евровизија, но нашата претставничка Тамара Тодевска застана на осмото место на листата.

Со 295 бодови, 33-годишната македонска пејачка ни обезбеди најдобар пласман досега на популарниот музички натпревар.

Евровизија Евровизија

Финалната листа:

Евровизија

Настапот на Тамара беше позитивно оценет не само од македонската, туку и од светската јавност.

Видео

На почетокот на церемонијата, секој од учесниците дефилираше на сцената:

Претходно, најдобриот резултат го постигна Елена Ристеска во 2006 година, кога нè претставуваше со песната „Нинанајна“ и стигна до 12. место.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8594 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.