Моделот Вини Харлоу гордо ги покажа белите дамки по кожата во фустан од Зухаир Мурад во Кан
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Моделот Вини Харлоу гордо ги покажа белите дамки по кожата во фустан од Зухаир Мурад во Кан

Моделот Вини Харлоу гордо ги покажа белите дамки по кожата во фустан од Зухаир Мурад во Кан

Вини Харлоу магнетски привлекуваше на премиерата на „Loveless' (Nelyubov)“ на Канскиот филмски фестивал.

Синиот балски фустан од Зухаир Мурад пленеше исто толку колку и нејзината инспиративна самодоверба. Иако страда од витилиго, болест која се карактеризира со бели дамки по кожата, 22-годишниот модел не се стреми да ја сокрие нејзината здравствена состојба. Напротив, таа се труди да ја потенцира нејзината уникатност.

Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу

Додека растела, Вини постојано била исмејувана и навредувана со прекари како „крава“ и „зебра“. Сепак, тие ниски вербални шамари не ѝ ја наведнале главата. Таа смело плива во модните води и сè почесто е гостинка на свечености во светските метрополи и ѕвезда во модни кампањи.

Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу Вини Харлоу

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.