Младолика ѕвезда: 48-годишната Наоми Кембел во сина креација на добротворен настан во Мајами
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Младолика ѕвезда: 48-годишната Наоми Кембел во сина креација на добротворен настан во Мајами

Младолика ѕвезда: 48-годишната Наоми Кембел во сина креација на добротворен настан во Мајами

Годините како да не ѝ можат ништо на Наоми Кембел.

48-годишната модна икона ги насочи кон себе сите погледи кога зачекори на црвениот тепих на (RED) Auction. На добротворниот настан организиран со цел да се соберат средства за борба против ХИВ/СИДА, легендарниот супермодел блесна во сина елегантна креација.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Наоми е активно вклучена во борбата против сидата и е редовна гостинка на добротворните настани кои имаат цел собирање средства за борба против вирусот ХИВ и болеста СИДА.

Наоми Кембел Наоми Кембел

На аукцијата присуствуваа бројни славни личности како Боно, Кристијан Лобутин и Дерек Блесберг.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.