Младолика убавица: 63-годишната Кристи Бринкли во мини кожно здолниште во Њујорк
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Младолика убавица: 63-годишната Кристи Бринкли во мини кожно здолниште во Њујорк

Младолика убавица: 63-годишната Кристи Бринкли во мини кожно здолниште во Њујорк

Со својот атрактивен изглед, Кристи Бринкли повторно ја остави јавноста со подзината уста. 63-годишниот поранешен супермодел изгледаше децении помладо во црна комбинација на настан во Рокфелеровиот центар во Њујорк.

Безвременската убавица заведуваше во мини здолниште од Сен Лоран, кошула од Викторија Бекам и сандали од Џанвито Роси.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Не е лесно да се поверува дека Бринкли чекори во седмата деценија од животот и дека е мајка на три деца.

Кристи Бринкли Кристи Бринкли

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8072 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.