Младолика и модерна: 53-годишната Моника Белучи во црвен костум од Долче и Габана во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Младолика и модерна: 53-годишната Моника Белучи во црвен костум од Долче и Габана во Париз

Младолика и модерна: 53-годишната Моника Белучи во црвен костум од Долче и Габана во Париз

Моника Белучи изгледаше занесно на прикажувањето на новата колекција луксузен накит на Картие.

На гламурозниот настан, кој се одржа во музејот Лувр во Париз, 53-годишната актерка се појави во црвен женски костум од есенската колекција на нејзините пријатели Долче и Габана.

Моника Белучи

Моника позираше и со Бјанка Брандолини која исто така носеше црвена креација.

Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи

Потоа, Белучи беше „уловена“ во публиката на концертот на Бијонсе и Џеј Зи во Рим, каде беше придружувана од својата помала ќерка.

Моника Белучи Моника Белучи

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8539 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.