Младолика и модерна: 53-годишната Моника Белучи во црвен костум од Долче и Габана во Париз
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Младолика и модерна: 53-годишната Моника Белучи во црвен костум од Долче и Габана во Париз

Младолика и модерна: 53-годишната Моника Белучи во црвен костум од Долче и Габана во Париз

Моника Белучи изгледаше занесно на прикажувањето на новата колекција луксузен накит на Картие.

На гламурозниот настан, кој се одржа во музејот Лувр во Париз, 53-годишната актерка се појави во црвен женски костум од есенската колекција на нејзините пријатели Долче и Габана.

Моника Белучи

Моника позираше и со Бјанка Брандолини која исто така носеше црвена креација.

Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи Моника Белучи

Потоа, Белучи беше „уловена“ во публиката на концертот на Бијонсе и Џеј Зи во Рим, каде беше придружувана од својата помала ќерка.

Моника Белучи Моника Белучи

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.