Мис Мексико ја освои круната на Мис на светот 2018
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мис Мексико ја освои круната на Мис на светот 2018

Мис Мексико ја освои круната на Мис на светот 2018

Синоќа беше прогласена новата Мис на светот. Мис Мексико ја освои посакуваната титула.

Мис на светот

Ванеса Понс де Леон се истакна меѓу 118-те убавици од целиот свет. 26-годишната Мексиканка беше крунисана од минатогодишната победничка Мануши Чилар.

Мис на светот Мис на светот Мис на светот

Во топ 5 влегоа Мис Тајланд, Мис Белорусија, Мис Јамајка и Мис Уганда.

Мис на светот Мис на светот

Ванеса е волонтерка која има соработувано со 18 хуманитарни организации и се надева дека новата титула ќе ѝ помогне да ја прошири добротворната работа.

„Многу сум среќна... Се надевам дека можам да допрам колку што е можно повеќе срца, дека ќе можам да им помогнам на колку што е можно повеќе луѓе“ – изјави таа по церемонијата која се одржа во Саниа на кинескиот остров Хајнан.

Мис на светот Мис на светот Мис на светот Мис на светот

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8514 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.