Миранда Кер и Орландо Блум добија син
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Миранда Кер и Орландо Блум добија син

Миранда Кер и Орландо Блум добија син

Орландо Блум и Миранда Кер станаа родители на машко бебе. Според холивудскиот веб сајт X17, убавата манекенка се породила во четвртокот во болница во Лос Анџелес.

Иако парот сè уште нема соопштено никакви информации, странските медиуми пишуваат дека популарната манекенка на Victoria’s Secret родила момче.

Миранда КерМиранда Кер на насловната на австралискиот Вог

Миранда и Орландо тајно се венчаа во јули минатата година, а во август ја потврдија веста за бременоста.

„За мене, семејството е животот. Одлуката да создадам семејство не беше воопшто сложена“ – изјавила во една прилика 27-годишната Кер.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.