Миранда Кер во својот дом во Малибу во фотосесија за „Harper’s Bazaar“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Миранда Кер во својот дом во Малибу во фотосесија за „Harper’s Bazaar“

Миранда Кер во својот дом во Малибу во фотосесија за „Harper’s Bazaar“

Миранда Кер ги отвори вратите од својот дом во Малибу за „Harper’s Bazaar“. За новото издание на списанието, 33-годишната Австралијка сними фотосесија во куќата во која живее со петгодишниот син Флин.

Шармантната манекенка позираше во креации од Giorgio Armani, Carolina Herrera, Hermès и La Perla, додека беше фотографирана од Даглас Фридман.

Миранда Кер Миранда Кер Миранда Кер

„Кога бев дете, поминував многу време во куќата на баба ми. Луѓето влегуваа и излегуваа. Таа секогаш беше во кујната приготвувајќи нешто. Секогаш имаше храна и грицки. Таа свиреше пијано и ние игравме и пеевме. Па тоа беа моите два приоритети. Сакав да имам пијано и одлична кујна, што е секогаш срцето на домот“ – вели Кер.

Миранда Кер Миранда Кер Миранда Кер Миранда Кер

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8074 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.