Мел Гибсон и Оксана Григориева се разделија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мел Гибсон и Оксана Григориева се разделија

Мел Гибсон и Оксана Григориева се разделија

Мел Гибсон и Оксана Георгиева

Актерот Мел Гибсон и неговата девојка Оксана Григориева, која пред 5 месеци ја роди нивната прва ќерка Луција, се разделиле по жестока расправија.

Наводно руската пејачка го обвинила Гибсон дека ја изневерил и дека не си го исполнил ветувањето да се ожени со неа, по што 54-годишниот актер ѝ кажал дека е готово меѓу нив.

Разделбата ја потврди и познатото списание People кое објави и изјава од анонимен близок на двојката: „Тие едноставно се оддалечија. Двајцата работата напорно на нивните кариери и се обидуваат да израснат слатко бебенце заедно. Сè уште се пријатели и заедно ќе се грижат за Луција.“

Во април минатата година бившата жена на Мел Гибсон побара развод по 30 години брак. Еден месец подоцна Мел и Оксана се појавија заедно во јавност.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6743 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.