Меланија Трамп во кошула-фустан од Келвин Клајн за посетата на Јапонија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Меланија Трамп во кошула-фустан од Келвин Клајн за посетата на Јапонија

Меланија Трамп во кошула-фустан од Келвин Клајн за посетата на Јапонија

Меланија и Доналд Трамп се во официјална посета на Јапонија. Првата дама и Претседателот на САД од Вашингтон отпатуваа во Токио, каде се планирани средби со новиот император Нарухито и јапонскиот премиер Шинзо Абе.

За 16-часовното патување, Меланија избра кошула-фустан со принт со разгледници од Келвин Клајн кој чини 3.900 долари. Елегантниот стајлинг таа го комплетира со колан од Сен Лоран и обувки од Кристијан Лобутин.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?