Мајли Сајрус се бакнува со нова девојка откако со Лиам Хемсворт објавија дека се разведуваат по 8 месеци брак
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мајли Сајрус се бакнува со нова девојка откако со Лиам Хемсворт објавија дека се разведуваат по 8 месеци брак

Мајли Сајрус се бакнува со нова девојка откако со Лиам Хемсворт објавија дека се разведуваат по 8 месеци брак

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт се разделија. 26-годишната пејачка и актерка и 29-годишниот актер објавија дека се разведуваат по осум месеци брак.

„Мајли и Лиам се согласија да се разделат. Континуирано менувајќи се како партнери и индивидуи, тие одлучија дека најдобро е и двајцата да се фокусираат на себе и нивните кариери. Тие сè уште ќе останат посветени родители на сите нивни заеднички миленици. Ве молиме почитувајте ја нивната приватност“ – изјавил претставник за јавноста на Мајли.

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт

Славната пејачка деновиве беше фотографирана како се бакнува со новата девојка Кејтлин Картер на одмор во Италија.

Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер Мајли Сајрус и Кејтлин Картер

Мајли и Лиам беа во врска 10 години пред да стапат во брак во декември минатата година.

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5998 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?