Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт официјално ја раскинаа свршувачката
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт официјално ја раскинаа свршувачката

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт официјално ја раскинаа свршувачката

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт и официјално се разделија. Парот потврди дека ја раскина свршувачката.

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт

Неколку месеци странските медиуми пишуваа за проблемите во врската на 20-годишната пејачка и 23-годишниот актер. Како главни причини за љубовните „турбуленции“ беа наведувани интересот на Лиам кон актерката Џенуари Џонс и новиот провокативен имиџ на Мајли.

Лиам ѝ предложи брак на Мајли на 31 мај минатата година. „Многу сум среќна што сум верена и се надевам на среќен живот со Лиам“ – изјави Сајрус по објавувањето на веста за свршувачката. Тие се запознаа во 2009 година, за време на снимањето на филмот „The Last Song“.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?