Мајли и Лиам, Крис и Елза... Холивудските парови блескаа на премиерата на „Avengers: Endgame“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мајли и Лиам, Крис и Елза... Холивудските парови блескаа на премиерата на „Avengers: Endgame“

Мајли и Лиам, Крис и Елза... Холивудските парови блескаа на премиерата на „Avengers: Endgame“

Синоќа во Лос Анџелес се одржа премиерата на „Avengers: Endgame“, каде присуствуваа бројни актери кои влегуваат во улогите на суперхероите на Марвел.

Крис Хемсворт, кој го глуми Тор, на виолетовиот тепих беше придружуван од сопругата Елза Патаки која носеше бел комбинезон.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус не пропуштија да ја дадат својата поддршка. Славната пејачка за свеченоста избра црн фустан со исечок под градите. И двајцата беа облечени во креации од Сен Лоран.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Скарлет Јохансон, која влегува во улогата на Црната Вдовица, зачекори на филмскиот настан во блескав фустан од Версаче. Убавата актерка се појави заедно со своето момче Колин Џост.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Мет Дејмон позираше пред фоторепортерите прегрнат со сопругата Луисана.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Роберт Дауни Џуниор и неговата сопруга Сузан шеговито позираа на виолетовиот тепих.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Бенедикт Камбербач, кој го глуми Доктор Стрејнџ, се појави со сопругата Софи Хантер.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Марк Рафало (Хулк) ја доби поддршката од сопругата Санрајс и трите деца.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Бри Ларсон, која ја глуми капетанката Марвел, носеше долг фустан од Celine и сандали Christian Louboutin.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Натали Портман шармираше во креација Диор.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Коби Смолдерс се појави со сопругот Таран.

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

На премиерата присуствуваа и Крис Еванс (Капетан Америка), Џош Бролин (Танос), Џереми Ренер (Хокај), Зои Салдана (Гамора), Елизабет Олсен (Ванда Максимов, Скарлет Вич), Гвинет Палтроу (Пепер Потс) и Бредли Купер (ракунот Рокет).

Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame Ѕвездите на премиерата на Avengers: Endgame

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?