Македонката Сандра Стефановска се закити со титулата „Кралица на Евроазија“ во Турција
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Македонката Сандра Стефановска се закити со титулата „Кралица на Евроазија“ во Турција

Македонката Сандра Стефановска се закити со титулата „Кралица на Евроазија“ во Турција

Изборот за „Кралица на Евроазија“ оваа година се одржа во Анталија, Турција.

Скопјанката Сандра Стефановска ги победи останатите 40 натпреварувачки од земји од Европа и Азија и го освои првото место на натпреварот за убавина.

Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија

25-годишната Македонка беше избрана со едногласна одлука на 15-членото жири. Стефановска досега има учествувано на бројни натпревари од ваков тип и неретко освојува високи места.

Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија

Изборот се одржа во хотелот „Royal Seginus“.

Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија Кралица на Евроазија

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9698 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.