Лејди Гага не можеше да си ги задржи солзите кога беше прогласена за Најдобра актерка на Critics’ Choice Awards
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Лејди Гага не можеше да си ги задржи солзите кога беше прогласена за Најдобра актерка на Critics’ Choice Awards

Лејди Гага не можеше да си ги задржи солзите кога беше прогласена за Најдобра актерка на Critics’ Choice Awards

Лејди Гага со силни емоции ја прими наградата за Најдобра актерка на синоќешното доделување на наградите Critics’ Choice.

Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага

32-годишната актерка и пејачка не можеше да си ги задржи солзите додека држеше говор на сцената во Санта Моника, Калифорнија. На престижната манифестација, таа се појави во креација од Келвин Клајн. Гага ја доби поддршката од Бредли Купер, кој е режисер на филмот „A Star Is Born“.

Лејди Гага Лејди Гага

„Ти благодарам Кристијан, љубов моја. Бредли, ти си магичен режисер. А исто така и магично суштество. Никогаш не сум имала вакво искуство со режисер или актер какво што имав со тебе и ќе го ценам засекогаш. Ти истовремено беше љубовта на мојот живот и човекот зад камерата“ – рече таа во својот говор пред да им ја посвети наградата на сите кои некогаш се соочувале со алкохолизам или зависност или кои гледале блиска личност како страда.

Видеа

Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага

Покрај Гага, во категоријата Најдобра актерка победник беше и Глен Клоус. Талентираните филмски ѕвезди заедно позираа пред фоторепортерите.

Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага

Гага ја прими и наградата за Најдобра песна за „Shallow“.

Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага Лејди Гага

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.