Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез на шопинг во Милано
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез на шопинг во Милано

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез на шопинг во Милано

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез се преселија во Италија по неговиот трансфер во Јувентус. Славниот пар со четирите деца веќе се привикнува на новиот живот во Торино.

33-годишниот фудбалер вчера го привлече вниманието на десетици фанови додека со 24-годишниот модел беше на шопинг во Милано.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез

Пред да го започне новото поглавје во кариерата во Јувентус, Роналдо се одмараше со семејството на Ибица.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4469 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.